Sytuacje awaryjne

Oto krótki quiz związany z sytuacjami awaryjnymi. Sprawdź, czy wiesz, jak powinieneś się zachować w krytycznym momencie!

pin

Pytania zostały ułożone w oparciu o egzaminy KWT z różnych stref spadochronowych w Polsce. Chętnie przyjmiemy do quizu nowe pytania związane z sytuacjami awaryjnymi. Aby dodać pytania do bazy napisz do nas (marta@skycamp.pl).

pin

Quiz nie jest na czas, przynajmniej tutaj możesz się spokojnie zastanowić nad poprawną odpowiedzią.

W przypadku podkowy:
Scenariusz: Splątałeś się z innym skoczkiem. Twoja czasza jest owinięta dookoła niego, jego czasza jest poprawnie wypełniona. Co robisz?
Automat (AAD) Cypres lub Vigil należy włączać:
Scenariusz: Otwierasz spadochron główny. Po wyrzuceniu pilocika, wyginasz się i oczekujesz szarpnięcia otwierającego się spadochronu. Niestety nic się nie dzieje. Kontrolujesz wysokość, zbliżasz się do wysokości awaryjnej, patrzysz przez ramię, aby sprawdzić co się dzieje i widzisz napełniony pilocik, który z jakiegoś powodu nie ma siły otworzyć pokrowca. Tasiemka łącząca pilocik z paczką (do zawleczki) jest naprężona. Co robisz?
W przypadku lądowania na drzewie:
W przypadku jednoczesnego otwarcia obu spadochronów (głównego i zapasowego) w konfiguracji "jeden za drugim" (ang. biplane) powinieneś:
Co robisz w przypadku takiej sytuacji (jak na rysunku poniżej)?

przyssanie
W przypadku skoku samodzielnego (bez instruktorów), jeżeli podczas próby otwarcia nie można zlokalizować pilocika (uchwytu otwierającego) powinieneś:
W przypadku zaczepienia przedwcześnie otwartego spadochronu głównego o statecznik samolotu, należy:
Jak powinna wyglądać procedura awaryjna dla skoczków-uczniów?

Dzięki za udział w quizie!
Zaglądaj tu regularnie, żeby od czasu do czasu odświeżać wiedzę z sytuacji awaryjnych.

pin

Jeśli chcesz otrzymać pytania i poprawne odpowiedzi, zostaw nam swój adres mailowy. Prześlemy je automatycznie po zakończeniu quizu.

Jeśli nie - po prostu kliknij "wyślij" bez wypełniania danych, by zobaczyć sam wynik.

pinImię E-mail

Comments

comments